Çiftlik Bilgilerimiz

Karakızlı Çiftliği tem otoyolu Silivri gişelerine 14 km uzaklıkta bulunan Kurfallı Köyü uzantısındadır. Toplam 4000 dekar büyüklüğündedir. 1. sınıf tarım toprağına sahip olup, amaç dışı kullanılmamaktadır. İstanbul-Edirne tren güzergâhında olup, başlangıç noktası Kurfallı tren istasyonuna bitişiktir.

Çiftliğimiz halen tarım ve hayvancılık amaçlı kullanılmakta olup ülkemizin geleneksel metotlarının üzerinde bir tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Karakızlı Çiftliği tarım topraklarının amaç dışı kullanımına her zaman muhalefet etmiş, tarımın ve hayvancılığın ülkemiz için ciddi önem taşıdığını bilerek bu anlayışla hizmet etmeye devam etmektedir.

Karakızlı Çiftliği doğal merası, içerisinde ormanlık alanın bulunması, büyüklük olarak kendi yemlerini yetiştirebilmesi, 50 ton kapasiteli doğal su kaynakları, hayvan serinleme göletleri ile hayvancılık için ciddi avantajlı bir durumdadır.

Çiftliğimizde hayvanlarımızın açık besisi 50 dönüm özel çayır merada ve yanındaki 1000 dönüm ormanlık arazide yapılmaktadır. Kapalı besi için, tamamen kendi kaynaklarımızdan elde ettiğimiz ürünlerle, uzmanlar tarafından planlanmış iyi bir besi programı uygulanmaktadır.