Kuruluş Hikayesi

Silivri’nin Kurfallı köyünde yüzyıllardan beri aynı araziyi işleyen büyüklerimizden devraldığımız topraklarda tarım yapıyoruz. Bütün zorluklara rağmen işini seven ve iyi yapmak için elinden gelen tüm çabayı sarf eden, emeğini harcayan bilinçli çiftçilik ile bugünlere geldik.

Toprakla iç içe geçen yılların kazandırdığı deneyimler bizi zaman içinde  tarımın yanı sıra farklı bir şeyler yapmaya yöneltti ve hayvancılığı da düşünmeye başladık.  Sınırları içinde özel bir mera ile ormanlık bir alanı da bulunan arazi hayvancılık için gerçekten çok uygundu. Merada hayvanlarımızı otlatıp, yemimizi kendimiz üretebilirdik. Arazide bu özelliklere ek olarak iyi bir temiz su kaynağının ve bir de göletin bulunması manda yetiştiriciliği isteğimiz için gerekli tüm koşulları doğal yol ile sağlamamızı olanaklı kıldı. ”Güzel bir çiftlik olacak” olmasını istedik, ”Şöyle temiz,bakımlı,keyifli bir yer”…

Uzun süren bir ön araştırma, projelendirme ve onay aşamasından sonra  çiftlikte mandalar için gerekli olan yapılandırmayı oluşturduk. Damızlık olarak  büyütülecek mandaların yanı sıra besi hayvanı yetiştirmeye başladık.

Çiftliğimizde yaşam başladıktan bir süre sonra besi hayvanı olarak ayırdığımız erkek mandalara olan talep o günlerde bizi şaşırtmış ve aklımıza şu soruyu getirmişti: Acaba biz, eski yılların o lezzetine dayanılmaz manda sucuğunu üretemez miydik? Gerçek manda sucuğu bulmak artık neredeyse imkansız gibiydi. Hafta sonu kahvaltılarının, mangal partilerinin kısacası mutlu sofraların sevilen sucuğu  Babaevi işte bu fikirle doğdu. Aldığımız övgüler ve yinelenen siparişler bize gerçekten keyif veriyor.

Ürettiğimiz ürünü severek, %100 güvenle tüketiyoruz. Bizimle birlikte bu sevgiyi yaşatan müşterilerimiz de bu işi daha da canla başla yapmamızı sağlıyor. Babaevi Manda Sucukları, daima manda etinin kaliteli yerleri kullanılarak yapılan, doğal, mideye rahatsızlık vermeyen ve kalitesiz yağ kullanılarak üretilmeyen doğal bir tat olarak kalacaktır.