Babaevi

Gurme damaklara göre, sucuğun hası manda etiyle yapılandır. Hafif ve kendine özel tadıyla sucuk yeme işini adeta bir lezzet şölenine dönüştürür. Kendi yağını hafif hafif bırakıp nar gibi kızarmaya başladıkça kokusuyla dört bir yanı sararken iştahları da bir güzel açar. Tadı akıllarda kalan manda sucuğunun hakikisine ulaşmanın da artık pek kolay olmadığını gördük, bu yüzden özlediğiniz bu lezzeti sizler için geri getirdik.

Neden mi Manda eti?! Manda etinin en önemli özelliği diğer et çeşitlerine göre daha az kolesterol, kalori ve yağ içermesi, protein ve mineral açısından da daha zengin olmasıdır. Ayrıca yüksek kas oranı ve koyu rengiyle beraber iyi bağlama özelliğinden dolayı sucuk yapımında kaliteyi arttırıcı bir özelliğe sahiptir. Yağ oranının düşük olması ve baharatlarının sucuğun tadını bastırmayacak derecede ustalıkla eklenmesi sayesinde mide dostu bir üründür.

Tüm bunlara ek olarak sucuklarımız, Silivri’de ki meralarımızda doğal ortamında beslenen mandalarımızın en kaliteli etlerinden elde edilir. Yapımında doğal bağırsak kullanılarak geleneksel fermentasyon yöntemi ile üretilmektedir.

İster tereyağında kızartın, ister mangalda efsane bir lezzete dönüştürün ister kendine has yağını bıraktıktan sonra yumurta kırın. Afiyet olsun

Doğadan Gelen Lezzet

Ürettiğimiz ürünü severek, %100 güvenle tüketiyoruz.

Bizimle birlikte bu sevgiyi yaşatan müşterilerimiz de bu işi daha da canla başla yapmamızı sağlıyor.

Şefin Tarifi

Bir Birinden Lezzetli Tarifler

Sizlerinde bizimle paylaşmak istediğiniz özel tarifleriniz varsa iletişim formundan bizelere yazabilirisiniz.
özel tarif

sucuklu pizza tarifi

tarif için tıklayınız.
özel tarfi

humus yatağında sucuk & hellim tarifi

tarif için tıklayınız.

Babaevi Çiftliğimiz

Karakızlı Çiftliği tem otoyolu Silivri gişelerine 14 km uzaklıkta bulunan Kurfallı Köyü uzantısındadır. Toplam 4000 dekar büyüklüğündedir. 1. sınıf tarım toprağına sahip olup, amaç dışı kullanılmamaktadır. İstanbul-Edirne tren güzergâhında olup, başlangıç noktası Kurfallı tren istasyonuna bitişiktir.

Çiftliğimiz halen tarım ve hayvancılık amaçlı kullanılmakta olup ülkemizin geleneksel metotlarının üzerinde bir tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Karakızlı Çiftliği tarım topraklarının amaç dışı kullanımına her zaman muhalefet etmiş, tarımın ve hayvancılığın ülkemiz için ciddi önem taşıdığını bilerek bu anlayışla hizmet etmeye devam etmektedir.

Karakızlı Çiftliği doğal merası, içerisinde ormanlık alanın bulunması, büyüklük olarak kendi yemlerini yetiştirebilmesi, 50 ton kapasiteli doğal su kaynakları, hayvan serinleme göletleri ile hayvancılık için ciddi avantajlı bir durumdadır.

Çiftliğimizde hayvanlarımızın açık besisi 50 dönüm özel çayır merada ve yanındaki 1000 dönüm ormanlık arazide yapılmaktadır. Kapalı besi için, tamamen kendi kaynaklarımızdan elde ettiğimiz ürünlerle, uzmanlar tarafından planlanmış iyi bir besi programı uygulanmaktadır.